שפע הטבע

ספריית סרטים מעוררי השראה

אנחנו עושים מאמצים לעדכן ולהעשיר את הספרייה כל הזמן בסרטי הדרכה והשראה מכל העולם

משבר החרקים הגדול

מדענים ושוחרי איכות הסביבהמתריעים ממשבר החרקים הגדול שפוקד אותנו. בסרט זה נפגוש אנטומולוגים, חקלאים, מדענים, חברות כימיקלים ופוליטיקאים במטרה לחשוף את הסיבות לתמותה הנרחבת של חרקים. לפני 480 מיליון שנה, חרקים היו החיות הראשונות שלמדו לעוף, והם השתלטו על כדור הארץ. גם עכשיו, הם מהותיים לחיים על פני כדור הארץ, והם בבסיס שרשרת המזון שבה תלויים בסופו של דבר כל בני האדם. אבל מספר החרקים ברחבי העולם יורד, ויוצר קרע בשרשרת המזון. מה שמדאיג אנשי איכות הסביבה ומדענים רבים. הסופר כריסטוף וירצבורגר יוצא למסע אל עולמם המרתק של החרקים ופוגש אנשים מרתקים בחיפוש אחר הגורמים לתמותת חרקים.

גידול 100% מהמזון שלנו, זה אפשרי

רוב גרינפילד Rob Greenfield מראה לנו כיצד הצליח בשנה להגיע ל 100% ייצור של המזון שלו בפרברי העיר. עלים, שורשים, מינרלים ויבול עתיר קלורי. סרטון מעורר השראה על היכולת של כל אחד מאיתנו לגדל מזון בעצמו. פפאיה, בננה, שורש יוקה, אפונת יונה, מורינגה, תות וכמובן ירקות חד שנתיים הם שחקני האורח בסרטב

הכנת חוות תולעים בתוך אמבטיה

סרטון הדרכה קצר של האחד והיחיד, ג'ף לוטון מאוסטרליה. ג'ף מדגים בצורה פשוטה כיצד לייצר הומוס תולעים - אותו דשן איכותי המופק מתולעים- בצורה פשוטה מאוד, בתוך אמבט ממוחזר. הרבה הומוס במינימום מאמץ.

פטריות פנטסטיות (Fantastic Fungi)

סרט אייקוני, מעורר השראה, מרתק, משנה תודעה...מה לא נאמר עליו.היכנסו אל עולמן המשהים של הפטריות. בדכ ניתןלמצוא אותו רק בתשלום, אולם השגנו אותו ללא עלות בשבילכם 

בחזרה לעדן (Back to Eden)

סרט מעורר השראה על זוג איכרים בתחילת דרכם החקלאית והתמודדותם עם האתגרים. בסרט תלמדו כיצד לגדל גן ירקות אורגניים בדרכים פשוטות ואפשריות לכל אחד. פול גוטשי, מייסד Back to Eden Gardening, מסביר בצורה פשוטה כיצד עובד בגינתו ועורר השראה בקרב מיליוני אנשים ברחבי העולם.

זרעים: הסיפור שלא סופר (Seeds the untold story)

דברים מעטים על פני כדור הארץ הם מופלאים וחיוניים כמו זרעים להם סגדו וערכו משחר האנושות. הסרט עוקב אחר שומרי זרע נלהבים המגנים על מורשת המזון שלנו בת 12,000 שנה. במאה האחרונה 94% מזני הזרעים שלנו נעלמו. מכיוון שחברות כימיות ביוטכנולוגיות שולטות ברוב הזרעים שלנו, חקלאים, מדענים, עורכי דין ושומרי זרעים ילידים נלחמים בקרב דויד וגוליית כדי להגן על עתיד המזון שלנו.

לנשק את האדמה (Kiss The Ground)

הסרט 'נשקו את הקרקע' (Kiss The Ground) הוא חלק ממאמץ לעודד חקלאים לעבור לשיטות התחדשות כמו: גידול מגוון צמחים ולא סוג אחד בשדה; שמירת שורשים באדמה בכל עת (כלומר גידול צמחים שמשמשים לחיפוי הקרקע בין הגידולים המיועדים להימכר בשוק); ייצור קומפוסט; ורעיית בקר שמזונה יהיה צמחיה רב שנתית.
***הסרטון זמין למנויי נטפליקס ****

פרמקלצ'ר בעיר (Urban Permaculture)

ג'ף לווטון המומחה מספר אחת בעולם לפרמקלצ'ר ויערות מאכל לוקח אותנו לסיור בעיר ומראה לנו כיצד ניתן לעשות התאמות קטנות ולהפוך את סביבית חיינו למקיימת ובריאה יותר.

סיור פרמקלצ'ר (Permaculture Tour)

בסרט זה אנו מבקרים במליודורה, ביתם של דייוויד הולמגרן וסו דנט בוויקטוריה, אוסטרליה. דייוויד הוא המייסד המשותף של תפיסת הפרמקלצ'ר, יחד עם ביל מוליסון, וסיור זה מציע תובנה כיצד הוא וסו תכננו את ביתם וגניהם על פי עקרונות עיצוב הפרמקלצ'ר.

השוטים והחולמים (Fools and dreamers)

סרט תיעודי בן 30 דקות המספר את הסיפור הבלתי יאמן על שמורת הטבע הינוואי, בחצי האי בנקים בניו זילנד, ועל הבוטנאי יו ווילסון הפועל באזור מזה 30 שנה להשבת היער הטבעי לקדמותו!