שפע הטבע

הרצאה מעוררת השראה
מצעי גידול אקולוגיים מבוססי ביוצ'אר

במרכז ההדרכה של שפע הטבע - פרדס חנה

יום שישי 23.2 9:30-12:00

קבלו שק ביוצ'אר מתנה והתחילו להתנסות בבית (!)

חברת ‘אור פחם הארץ’ ושפע הטבע חברו יחד לספר לכם על המוצר הבא בעולם הגינון האקולוגי והטבעי. ביוצ’אר או ביו-פחם משמש לשפר את תכונות הקרקע, להניב יותר יבול ולמחזר פסולת. הביוצ’אר עולה בתכונותיו על מצע הגידול הקיימים כיום ובקרוב נראה אותו בשוק. היו הראשונים להכירו. 

מפעל אור פחם הארץ

במסגרת הסדנה:

leaves-decoration

מהסדנה הזו תחזרו עם כל טוב:

1. שק ביוצ’אר מוכן ליישום בגינה במתנה (!)

2. ידע מעשי כיצד להשתמש בו

3. זרעים של צמחי תועלת ליישום בביוצ’אר

להרשמה (תשלום מגיל 4)

המחיר כולל שק ביוצ’אר (!)

נא לבחור את מועד הסדנה בדף התשלום

leaves-decoration

יש לכם שאלה? כתבו לנו לווטסאפ

בוגרי קורסי הגינון שלנו מספרים:

מי ינחה את הסדנה

ד"ר נדב זיו, חברת פחם הארץ, מומחה בתחום הביוצ'אר

המעבר לחיים בקיבוץ אלמוג חשף אותי לבעיית גזם התמרים והנוי. בשמונה השנים שחלפו בניתי סדרת מתקני פירוליזה לייצור ביופחם כפתרון לבעיית הגזם. במהלך השנים הללו בצעתי גם מחקר ופיתוח מוצרי ביופחם בשת”פ עם חוקרים ממכוני מחקר ואוניברסיטאות בישראל. כיום אני מנהל את חברת ‘אור פחם הארץ’. החברה פועלת בפארק מיחזור אור בבקעת הירדן. הביופחם שלנו מיוצר במתקן רציף אוטומטי ודי מתוחכם. יש לנו חממת פיתוח מצעי גידול מבוססי פחם. בנוסף אנו מפתחים סופחני פחם פעיל לכימיקלים. ייצור ביופחם הוא שיטה מאושרת להפחתת גזי חממה מהאטמוספרה (תהליך הנקרא carbon offset). כל חומרי הגלם לייצור הביופחם שלנו הם פסולות אורגניות, מגזם ממטעים ונוי ועד בוצת שפכים עירונית. ללא טיפול נכון הם היו נשרפים חזרה לאטמוספירה או מוטמנים ומזהמים את האדמה. שחור זה הירוק החדש

איתמר ויסמן, שפע הטבע

אני מתכנן גינות על פי עקרונות הגינון האקולוגי, והחזון שלי הוא פשוט- להנגיש לכל מי שרוצה את הכלים והידע לטפח את הגינה שלהם ולגדל את מזונם בדרך הגינון האקולוגי. התחלתי את דרכי דווקא באקדמיה- סיימתי תואר ראשון ושני בביוכימיה ועבדתי במחקר ופיתוח. תמיד היו לי שאיפות וחלומות לעבוד את האדמה ולהתקרב לטבע, לגדל את מהמזון שלי בעצמי. התחלתי לחקור, למדתי ממורים שונים שיטות שונות, הקמתי וטיפחתי גינות מההתחלה עבור חברים ולקוחות. לבסוף החלטתי לעזוב את העבודה הקבועה והבטוחה שלי, ולהנחיל את הידע שצברתי לכל מי שמעוניין ללמוד. אין דבר שמרגש אותי יותר מלראות או לשמוע מבוגרי הקורס שלי איך הגינות שלהם מטופחות ומניבות במאמץ מינימלי. אני מרגיש שההצלחה שלהם, היא ההצלחה שלי.


מרכז ההדרכה שלנו

בלב שדה מוריק במרכז פרדס חנה שוכן מרכז

ההדרכה של שפע הטבע.

במרכז ההדרכה תמצאו כיתת לימוד מאובזרת, פינת קפה, שירותים ואלמנטים מעולם הגינון האקולוגי:

קומפוסטרים, חוות תולעים, מערכת מים אפורים, חממה הידרופונית וכמובן הרבה ערוגות ירק.

להרשמה (תשלום מגיל 4)

המחיר כולל שק ביוצ’אר (!)

leaves-decoration