סדנה יומית פרקטית להורים וילדים:
מזרע באדמה - ועד משחה טבעית לעור

יום שני | 11.12 | 10:00-14:00| חופשת חנוכה | פרדס חנה

מה יותר טבעי ונכון מלבחור צמחי מרפא שטובים לך, לגדל אותם בעצמך ולדעת למצותם לכדי משחה טבעית לעור?

שפע הטבע

בשיתוף פעולה (טבעי!) בין ״שפע הטבע״ , מרכז ידע והדרכה בתחום הקיימות והגינון הטבעי ובין ״סיג׳יי פרו״, מנחת סדנאות לילדים להכרת צמחי מרפא והשימוש בהם, נרקמה לה סדנה יומית פרקטית להורים וילדים  – בה נלמד אתכם איך לגדל נכון צמחים,  נכיר לילדים (ולכם!) צמחי מרפא בסיסיים ונלמד איך להכין מהם משחת עור טבעית

משפחת שץ מספרת

במסגרת הסדנה:

leaves-decoration

מהסדנה הזו תחזרו עם כל טוב:

1. עציצים בהם זרעתם צמחי מרפא

2. כרטיסיות מאוירות עם מידע על הצמחים

3. משחת עור טבעית (שווה!)

4. המון ידע בו תוכלו להשתמש בבית

להרשמה (תשלום מגיל 4)

המחיר כולל נשנושים, זרעים, עציץ ומשחה טבעית

leaves-decoration

יש לכם שאלה? כתבו לנו לווטסאפ

בוגרי קורסי הגינון שלנו מספרים:

מי ינחה את הסדנה

איתמר ויסמן, שפע הטבע

אני מתכנן גינות על פי עקרונות הגינון האקולוגי, והחזון שלי הוא פשוט- להנגיש לכל מי שרוצה את הכלים והידע לטפח את הגינה שלהם ולגדל את מזונם בדרך הגינון האקולוגי. התחלתי את דרכי דווקא באקדמיה- סיימתי תואר ראשון ושני בביוכימיה ועבדתי במחקר ופיתוח. תמיד היו לי שאיפות וחלומות לעבוד את האדמה ולהתקרב לטבע, לגדל את מהמזון שלי בעצמי. התחלתי לחקור, למדתי ממורים שונים שיטות שונות, הקמתי וטיפחתי גינות מההתחלה עבור חברים ולקוחות. לבסוף החלטתי לעזוב את העבודה הקבועה והבטוחה שלי, ולהנחיל את הידע שצברתי לכל מי שמעוניין ללמוד. אין דבר שמרגש אותי יותר מלראות או לשמוע מבוגרי הקורס שלי איך הגינות שלהם מטופחות ומניבות במאמץ מינימלי. אני מרגיש שההצלחה שלהם, היא ההצלחה שלי.


סיגל קריב, "סיג'י פרו"

באתי מעולם האיור מה שבאופן טבעי סחף אותי לעולם העיצוב הדיגיטלי, אבל תשוקתי וסקרנותי לחקר הצמחים תמיד היו שם. למדתי גינון אקולוגי (כאן ב״שפע הטבע״!), משם המשכתי לרוקחות טבעית ולקורס ליקוט מעמיק, ובעודי אוספת ומיישמת רעיונות על מנת להכניס את הידע הזה הביתה, לבתי המתוקה, התפתח בי הרצון ללמד עוד ילדים, להכיר צמחי מרפא, לזהות צמחי בר ולדעת את השימוש בכל אלה. וככה צמחו להן סדנאות, שהתפתחו אפילו לחוגים שנתיים – ומסתבר שילדים ממש צמאים לידע הזה. שילבתי את עולם האיור שלי בסדנא דרך כרטיסיות מידע שהילדים מכינים על כל צמח, לצד הכרה של שימוש יעיל באותו הצמח. אז בעיקר לילדים אך לא רק – אני מרגישה שזוהי זכות עבורי להפיץ את הבשורה הכל כך מרגשת שאנחנו יכולים (ואפילו צריכים) לגדל ולמצוא צמחים שישמשו עבורנו למאכל ולרפואה!

מרכז ההדרכה שלנו

בלב שדה מוריק במרכז פרדס חנה שוכן מרכז

ההדרכה של שפע הטבע.

במרכז ההדרכה תמצאו כיתת לימוד מאובזרת, פינת קפה, שירותים ואלמנטים מעולם הגינון האקולוגי:

קומפוסטרים, חוות תולעים, מערכת מים אפורים, חממה הידרופונית וכמובן הרבה ערוגות ירק.

להרשמה (תשלום מגיל 4)

המחיר כולל נשנושים, זרעים, עציץ ומשחה טבעית